Otevřený dopis panu Fialovi a jeho pomocníkům!

Kobeřice 18.7.2018

Otevřený dopis panu Fialovi a jeho pomocníkům!

Poté, kdy místními obyvateli zvolený starosta neprojevil snahu zastupovat většinu občanů, zformovali se obyvatelé Kobeřic k sebeobraně před v budoucnu hrozící nesnesitelnou hlukovou zátěží, do občanského hnutí www.kobericeprotistrelnici.cz.

Drazí provozovatelé a podporovatelé projektu střelnice v Kobeřicích, nepodléhejte falešnému předpokladu, že odpor proti vašemu podlému útoku na naše právo na klid, popř. proti bezdůvodnému hlukovému zatížení, někdy snad ustane.

Naopak! Naprostá většina občanů Kobeřic je pevně rozhodnuta dále všemi možnými prostředky právního státu ČR bojovat až do konce proti vašemu nefér a v tajnosti započatému projektu. Začali jste váš projekt v utajení, protože vám bylo jasné, že v případě oficiálního a zákonného postupu podle stavebních i ostatních zákonů ČR by byl nerealizovatelný.

Bylo vaším nekalým úmyslem občany překvapit a poté postavit až před hotovou skutečnost.

Nebo jste mylně počítali s tím, že jsou obyvatelé Kobeřic lehce manipulovatelní?

Je nám jedno, jaké náklady nám k naší sebeobraně vzniknou. Pečlivě uchováváme všechny účty našich právních zástupců stejně jako další účty všech věcných výdajů, které Vám a vašim podporovatelům následně předložíme k úhradě.

Nejdražší pro Vás ale bude, pokud byste měl oproti všeobecnému očekávání (při totálním selhání ČR jako právního státu) úspěch při realizaci Vaší střelnice, že Vás poté všichni místní obyvatelé zažalují pro náhradu škody, za Vámi zapříčiněnou ztrátu hodnoty jejich nemovitostí.

Stejně tak vyčíslíme případné náklady na přestěhování osob, které budou nuceny kvůli pronikajícímu hlukovému zatížení a následnému poškozenému duševnímu zdraví opustit Kobeřice.

Nastal tedy pro Vás čas se rozumně zamyslet nad tím, zda by nebylo smysluplné Váš projekt realizovat jinde.

Kromě toho Vám doporučujeme přečíst si směrnice České policie, u které jste zatím zaměstnán a začít se jimi řídit.

S přátelskými pozdravy

Kolektiv www.kobericeprotistrelnici.cz

P.S. Pokud byste chtěl s námi vést pragmatický rozhovor, jsme Vám rádi k dispozici. Stačí poslat email na emailovou adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.